فصل اول سایه سلیمان / رازهای باستانی ( یک میراث جادویی )

 

فصل اول

سایه سلیمان
 

لینک دانلود( تصحیح شد ه )

 

http://s2.picofile.com/file/7786123117/Ancient_Secrets_chapter_1_the_shadow_of_solomon.pdf.html

رازهای باستانی

یک میراث جادویی

داستانهای کتاب مقدسی شاه سلیمان در قلب فراماسونری امروزی مقیم اند . آنها به ویژه با معبد سخاوتمندش در اورشلیم مرتبط اند ، جایی که صندوق عهد در جایگاه اش قدس الاقداس بود . مشهور شده برای ثروت و خرد فوق العاده اش ، این پسر شاه داود از حدود 950 پیش از میلاد ره آورد معمایی عهد عتیق است .

اگر چه او در آئین یهودیت بسیار مورد احترام است اما برای همسران متعدد و اینکه اجازه داده خدایان بسیاری در قلمرو اش پرستیده شوند مورد انتقاد قرار گرفته . در گزارشات سلیمان ، روابطش با شاه Tyre و ملکه سبا جالب توجه است . هر یک از آنها او را با هدایایی گرانبها و مقدار زیادی طلا برای توانگری پادشاهی  Judah تامین نموده اند .

فراتر از کتاب مقدس ، سنت یهودی بر آن است که سلیمان دستیار تکنولوژی یزدانی بوده ، با حلقه ای جادویی و گوهری که می توانسته سنگی یکپارچه را با دقتی بی نظیر بشکافد . گفته شده که او صندوق مرموزی را بالاتر از سطح زمین به حالت معلق نگه می داشته . با چنین جنبه هایی ، شاه سلیمان فراتر از عصر خود چون یک استاد جادوگری در نظر گرفته شده و او به چهره بسیار مورد احترام در رنسانس اروپا تبدیل شد . همانگونه که خواهیم دید ، هندسه معبدش برای بیان کمال مقدس در نظر گرفته شده بود . راز برش کاری سنگ اش و توانایی شناوری اش به موضوعات مطالعه و تلاش افراد جویای علم تبدیل شده و علاقمندی پر حرارتش به طلا یک منشاء شیفتگی همیشگی بوده .

به بیان تمثیلی ، سلیمان کلید گشودن رازهای فراماسونری امروزی را در اختیار می گیرد . اما پیش از اینکه انجمن در سال 1717 شکل رسمی به خود بگیرد،رابطه ی تاریخی با میراث او در شوالیه های فقیر مسیحی و معبد سلیمان نهفته بود.شوالیه هایی که عموما تحت عنوان " شوالیه های معبدی" شناخته می شوند.این همبستگی برادرانه ی شوالیه های غرب اروپا که مجموعه ای نظامی با ساختاری رهبانی بود در آغازینِ سال های 1100 در هیبت یک انجمن اخوت سفارت گونه پس از نخستین جنگ صلیبی بنا شد.سوالی که اکنون ایجاد می شود از این قرار است که،آیا سرمنشا رهبری ِ جنبش ماسونی از این معبدیون ریشه می گیرد؟،اگر پاسخ مثبت است،یک موسسه ی اخوت ِ مدرن و امروزی به چه طریقتی با دسته ی قرون وسطائی ِ راهبان جنگجو سر سازش می گیرد؟  و یا آنچنان که به طور معمول بیان می شود، آیا فراماسونری از اصناف سنگتراشان مشتق شده؟ شاید هم از مدارس جادوگری مصریان باستان شروع شده باشد ،جایی که مشابهت های ملموسی در آن وجود دارد.مساله هرچه که باشد،سوال مشابهی را به ذهن خطور می دهد:چه طور انجمن کنونی با هر یک از این انجمن های تاریخی همتراز پنداشته می شود؟

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرهاد

همگان شما را بعنوان کسی که کوشش خود را کرد، تحسین خواهند کرد. پر برکت باشید.

زنبق

این خیلی جالبه ممنون از زحمتت منتظر بقیه اش هستم[لبخند]

نگان

سلام برای خواندن این مطالب گاهی چنان هیجان زده می شوم که به معنی واقعی کلمه نفسم به شماره می افتدو مجبورم بعد از کشیدن چند نفس عمیق به ادامه مطالعه بپردازم. . تشکر کلمه بسیار حقیری در مقابل زحمات شماست. بی صبرانه منتظر قسمتهای بعدی و همچنین مطالب بعدی هستم.

زنبق

یه چیز دیگه هم باید اضافه کنم ... واقعا متن سنگینیه برای ترجمه ... میفهمم که بابت ترجمه اون چقدر زحمت کشیدی

سعید

دروووووووود مهر جان کارت عالی بود من یه مدت نبودم امروز تازه ترجمت رو خوندم کارت مثل همیشه عالیه ضمناً پلاس هم بذار توی سایت

سعید

الان دیدم که پلاس هم توی سایت هست فکر کنم دفعه قبل که اومدم سرعتم خیلی پایین بوده نشون نداده

غلام

عالی بود

لیلاکیان

سلام/اتفاقی وارد این سایت شدم و نمیدونم اگه خارج شدم چطوری باید دوباره برگردم/یه سوال؟یکی به من بگه اینجا چه خبره وقضیه کتاب و ترجمه چیه؟اصلا اسم این کتاب چی هست؟برای پاسخ به سوالم به این ای دی پیام بدین لطفا leylajsfaa@yahoo.com با تشکر

لیلاکیان

سلام/اتفاقی وارد این سایت شدم و نمیدونم اگه خارج شدم چطوری باید دوباره برگردم/یه سوال؟یکی به من بگه اینجا چه خبره وقضیه کتاب و ترجمه چیه؟اصلا اسم این کتاب چی هست؟برای پاسخ به سوالم به این ای دی پیام بدین لطفا leylajsfaa@yahoo.com با تشکر

fan

لینک دانلود خرابه لطفا دوباره آپ کنید.ممنون