فصل ششم سایه سلیمان

 

فصل ششم سایه سلیمان

استیلای امپراتوری


لینک دانلود : 

http://s3.picofile.com/file/7530024622/chapter_6_solomon.pdf.html

وقتی ماسونهای فرانسوی به بریتانیا آمده اند ، باور شکوه و جلال نهاد فراماسونری انگلیسی برایشان سخت بوده . در واقع هیچ یک نمی توانسته اند از عهده پرداخت هزینه شخصی که برای اعضاء درنظر گرفته شده بود برآیند . از زمان انقلاب فرانسه ( 99-1789 ) چنین تمکن مالی و جلوه های طبقاتی برایشان عجیب می نمود . آنان جمهوری خواهانی بودند که در مواجهه با تمایلات آشکارا سلطنت طلبانه انگلیسی ها گیج شده بودند .

 

نشریه ماسونی فرانسوی " جهانی ماسونی " تا آنجا پیش رفته که فراماسونری انگلیسی را برای میراث کلیسای جامع اش مورد انتقاد قرارداده و مدعی شده که باید بیشتر بر معماری اخلاقی معنوی تمرکز شود . ( یعنی حساب مذهب از معنویت جدا محاسبه شود . م ) همراستا با این لژبزرگ فرانسه ادعا کرده که لژبزرگ متحد انگلستان شبیه " بدنی است فاقد روح " . در اقدامی تلافی جویانه فراماسونهای انگلیس اظهار نظر کرده اند که سیستم انگلیسی استوارترو ریشه دارتراست نسبت به مدل فرانسوی که مرامش بیش از حد عرفانی و باطنی است .

همواره به دلیل وجود سیستم فرانسوی – اسکاتلندی که بر مبنای سنتهای به مراتب باستانی تر تاسیس شده تفاوت وجود داشته ، در حالیکه سیستم انگلیسی که به تازگی بنیان نهاده شده نزدیک به دو قرن است که می کوشد جای پایی برای خود پیدا کند . و آنچه که آنها بنیان نهادند احیاء سخاوتمندانه فئودالیسم قرون وسطایی بود ،قلمرویی از اشراف و ولینعمتان ثروتمند . هواداران امپراتوری که خواهان شمایل رابین هود محبوبی بود که چیزی از ثروتمندان نمی دزد .چون  آنها ثروتمند بودند . امکان نداشته که این فراماسونری در مفهوم راستینش بوده باشد اما یک خط مشی به اندازه کافی پسندیده بوده .

/ 1 نظر / 5 بازدید
mehr01

علت تاخیر در ترجمه کتاب " سایه سلیمان " این بود که بنده دفتری که فصل ششم ترجمه اش در آن انجام شده بود را گم کرده بودم که چندی پیش پیدایش کردم و بعد از بازنگری و بازخوانی خط خرچنگ قورباغه خویش آن را آماده کردم . فصل هفتم متعاقباً تقدیم خواهد شد و کم کم کتاب وارد مباحث چالش بر انگیزتری خواهد شد .