ادیسه خدایان ، تاریخ بیگانه یونان باستان

ادیسه خدایان ، تاریخ بیگانه یونان باستان


در این کتاب ، اریک فون دنیکن توجهش را به یونان باستان معطوف نموده !تحقیقات طاقت‌فرسای فون دنیکن نشان می‌دهد که " خدایان " یونان باستان در واقع فرا زمینی‌هایی بوده‌اند که هزاران سال پیش بر زمین فرود آمده‌اند . شواهد باستان شناسی و نوشته‌های باستانی ، از جمله نوشته‌های ارسطو اثبات می‌کنند که این خدایان با انسان‌ها در آمیخته و آزمایش‌های ژنتیکی انجام داده‌اند و " مخلوقات افسانه‌ای " خلق نموده‌اند . موجوداتی چون قنطورس (حیوان افسانه‌ای با بالاتنه انسان و پایین تنه اسب ) و سیکلوپ ( غول یک چشم ) .

برای هر کسی که به یونان باستان ، تماس‌های فرا زمینی یا داستان‌های ناگفته ای از تمدن علاقمند است " ادیسه خدایان " یک تأویل دلربا و انقلابی است از اماکن و افسانه‌های یونان باستان ...

ادیسه خدایان با بررسی مدارک و شواهد نشان می‌دهد که :

معبد وحی دلفی ، پایگاه سوخت گیری مجدد هواپیماها بوده . جستجوی جیسون برای پشم طلایی در واقع جستجوی قطعه حیاتی یک هواپیما بوده . شهرهای باستانی تروی و آتلانتیس یکی و در یک مکان بوده‌اند ؟ شهری بوده که در نبرد بین بیگانگان یا دودمانشان نابود شده و آنچه که اکنون به عنوان " اسطوره‌های یونان " می‌شناسیم در واقعیت تاریخی ، توضیح شگفت انگیزی است از افسانه آتلانتیس .

فون دنیکن با تخیل قوی که دارد مناقشات دیگری را نیز بر می‌انگیزد :

چه می‌شود اگر داستان‌های اسطوره‌ای یونان باستان تلاش‌هایی باشند برای توصیف اتفاقاتی که به واقع رخ داده‌اند ؟

چه می‌شود اگر مردم باستان ، نه خدایان و اله گان خیالی بلکه موجودات فرا زمینی که هزاران سال پیش بر زمین فرود آمده‌اند را ملاقات کرده باشند ؟

تحقیقات نویسنده در اسطوره‌های باستانی و اکتشافات باستان شناسی معاصر او را به برخی فرضیات تکان دهنده رهنمون شده . او نشان داده که بهترین توضیح برای مخلوقاتی چون قنطورس و سیکلوپ ، بعلاوه داستان‌هایی درباره قاره گم‌شده آتلانتیس و نبردهای بین خدایان ، شاید تلاش هنرمندان دوران برای ثبت پدیده‌هایی بوده که هرگز پیش از این دیده نشده‌اند .

استدلال‌های فون دنیکن مبهوت کننده هستند اما با چنان قدرت و وضوحی مطرح شده‌اند که مخاطب راهی ندارد جز اینکه  آن‌ها را درک کند و  در اندیشه‌ی مفاهیم ِ یافته‌های انقلابی او در مورد گذشته‌ی کیهانی نوع بشر، تحریک شود. او در این کتاب ده‌ها عکس رنگی از پیکره‌ها و آذین بندی‌های معابد را به تصویر می‌کشد . مدارکی در رابطه با اشیاء گوناگونی که تاکنون غیر قابل توضیح باقی مانده‌اند . آنها آنچنان که فون دنیکن اشاره می کند به طور شگفت انگیزی شبیه تجهیزاتی هستند که امروزه فضا نوردان استفاده می‌کنند . آیا این‌ها می توانند رازهایی باشند که در درازمدت گم‌شده و امروزه توسط دانشمندان کشف شده‌اند ؟

http://www.legendarytimesbooks.com

 

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
zohal

تشکر[گل]

امید

جالبه