/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیندا

سلام مثل هميشه عالي بود مرسي و خسته نباشيد

mehr01

اونچه که برای من میتونه " راهگشا " والبته " دلگرم " کننده باشه نظرات خوانندگان است که البته مثل اینکه دچار " محرومیت " از اون هستم .- حتما حقم بوده چون همه از راه راست منحرف شدن یا بهتره بگم گم شدن ! البته میشه راه راست و به سمت خودم کج کنما ! - بالاخره این " حوض نقاشی " ما به " گنجشککهای اشی مشی " هم احتیاج داره . نترسین توش بیفتین یه کم رنگی میشین !

mehr01

اما یه نکته دیگه برای طرفداران سریال " خاطرات خون آشام " – پدر سوخته ها چه سریالهای منحرفی میسازن هیچکدوم آموزنده نیست ! یه دفعه هوس نکنین ببینین کار خیلی بدیه سیگار نمیکشن ولی مشروب که میخورن از اون انگشترهای نمادگرایانه هم دارن خیلی کارهای بد دیگه هم می کنن که نمیتونم بگم – به دور از چشم آنوناکی ها و کشور دوست وبرادر خدا ( از نوع یکتا – فکر کنم یکی بوده که فامیلیش یکتا بوده ! یه چیزی مثل محسن یگانه ! ) – یه مطلبی از حضرت گاردنر ( ل ) به نام " سپیده دم خون آشام " براتون آماده می کنم که کیفش رو ببرین . ( ل ) چیست ؟ : بستگی دارد چه بخواهی ! می تواند لعنت الله علیه باشد و لال باد و لذت بردم هرچه دل لنگت میخواهد بگو .

زندگی دوباره

سلام مهر عزیز مطلب بسیار زیبا و خواندنی بود. راستی مهر جان یه سوال داشتم اینکه : اسطوره ها از ابتدای تاریخ بوجود اومدند و بیشتر تحت تاثیر شرایط مختلف بوده من هم از وقتی با وبلاگ زیبای شما آشنا شدم خیلی مطالب زیبائی که که بعضا سوالات بی جواب تو ذهنم بوده رو جواب گرفتم ولی بنظرتون با اسطوره ها می شه بعضی نکات کور در گذشته های دور انسان رو جواب گرفت و آیا بصورت علمی هم قابل اثبات هست چون برخی متون گذشته ممکنه تحت تاثیر ادبیات و فرهنگ های گذشته جواب های ساده ای برای هر نفر در اون فرهنگ داشته باشه و به همون اندازه گنگ و بدون تفسیر و عجیب برای فرهنگ حاضر بشر. من می دونم ادیان بعضا بیش از اون که الهی باشه و از طرف خدا باشه می تونه بیشتر تحت تاثیر آب و هوا و اقلیم و ... شکل گرفته باشند و گسترش و بسط پیدا کرده باشه همچنین با ادیان دیگه ترکیب و ... شده باشه. حالا تفاسیر حاضر واقعا علمی هستند یا فقط تحت تاثیر مقایسه و تفاوت فرهنگ های گذشته و حال شکل گرفته ممنون می شم بدونم . راستی به من هم سر بزنید خوشحال می شم نظرتون رو درباره وبلاگم بدونم و از برخی مطالبتون با اجازه در وبلاگم با ذکر منبع استفاده کردم.

mehr01

2-البته این کشفیات میتونه خیلی از دیدگاههای ما رو تغییر بده – والبته داره میده – این نکته رو هم اضافه کنم که تعریف ما از الهی بودن و علمی بودن خیلی تاثیر داره رو گسترش دیدگاهمون . مثلا تعریف کسی از الهی بودن میتونه اونقدر گسترش پیدا کنه که یک حاکم سیاسی رو تا حد الوهیت بالا ببره و عصا وردای اونو بپرسته ! اما تعریف شما میتونه سختگیری بیشتری رو در پی داشته باشه . اونجا که پیامبری میگه وقتی کانال باز میشه وبه من وحی میشه من پیامبرم بعدش دیگه یه آدم معمولی هستم بدون هیچ ویژگی خاصی ! دیگه جایی برای پرستش مابعد اون وجود پیدا نمیکنه – بدون اینکه بخوایم فعلا در منشاء وحی چون و چرا کنیم - و البته بسیاری از تجربیات اینچنینی هم تمام شده هستند . یعنی کانالهای قدیمی دیگه جوابگو نیستن . روح ما به دنبال کانالهای جدیدی برای ارتباط می گرده ... این کانالهای جدید ممکنه از درون اون کتاب کهنه ای که سر طاقچه گذاشتیم عبور نکنه !

mehr01

3-عرصه علم آدمهای خودش رو داره و این آدمها هم هر کدوم بر اساس تجربیات و مطالعات علم رو تعریف می کنن و البته جزمیت و دیگر آزاری و برهم زدن تعادل طبیت و انکار بسیاری از پدیده های فرا روانی و نادیده گرفتن بسیاری از دستاوردهای روحی بشری در علم کم نیست ... همیشه نیشخندی هست و نگاه عاقل اندر سفیه ای . لوبسانگ رامپا میگه که تکلیف همه چیز زیر میکروسکوپ مشخص نمیشه و من اضافه می کنم تکلیف همه چیزهای دیگرهم با غربال آیات وروایات معلوم نمیشه و برای همه اینها گاهی باید غربال بزرگتری رو دست گرفت . و غربال بزرگترقربانی های بزرگتری می گیره .

mehr01

یه راهنمایی براتون دارم میتونین بگین چرا کتاب مثنوی معنوی مولانا با نام " خدا " شروع نمیشه و در عوض با داستان " روح " شروع میشه ؟ و چرا نام کتاب مثنوی " معنوی " هست و مثنوی " مذهبی " نیست ؟

منتظر

درود انزمان که فرکانس زمان را تغییر دهی و قادر شوی سایر جهانها را ببینی و عشق را چشیدی و دیدی ، خدا را روح خود و روح خود را خدا خواهی یافت و علت ومعلول را با چداسازی و فراموشی ذهن درک خواهیم کرد که عمق گمراهی تا چه حد است. درپناه ایزد منان همواره پویای حقیقت باشیم سپاس

منتظر

حجاب چهره جان میشود غبار تنم خوشا دمی که از ان چهره پرده بر فکنم مهر عزیز چه زیبا گفته این پیامبر لسان الغیب در پاسخ به تائید راهنمائی شما دوستت دارم

من کیم

سلام دمت گرم ما واسه پیدا کردن یه سری از این اطلاعات باید ببخشید دهن خودمونو.....بله!!!حالا چنین منبع خوبی در اختیار همه گذاشتید واقعا ممنونم-برکت باشد