ارباب حلقه ها

ارباب حلقه ها


یک حلقه برای حکمرانی بر تمام آنها

یک حلقه برای یافتنشان

یک حلقه برای آوردن و

اسیر کردنشان در تاریکی

وقتی از او خبرنگاری پرسید که از چه دوره ای ایده نگارش سه گانه مشهور ارباب حلقه ها در 1950 به ذهنش رسیده . J. R. R. Tolkien پاسخ داد . " در حدود 4000 پیش از میلاد " . تالکین استاد زبان آنگلوساکسون دردانشگاه آکسفورد بوده و دانشجوی مشتاق دانش باستانی با بایگانی غنی از اعصار در اختیارش .

بنابراین او داستانش را طبق آن قالب بندی نمود . با دانستن اینکه این در واقع عصر آهن اربابان حلقه بوده که در زمانهای بسیار دور بر اوراسیا ( از ترانسیلوانیا تا تبت ) حکومت می کردند .

ترانسیلوانیا بخشی تاریخی در رومانی است و در جنوب و شرق کوهستان کارپتیان به وجود آمده . این شهر مرکز پادشاهی داسیا بوده که در سال 106 توسط امپراطوری روم ازبین برده شد . جالب اینجاست که محل رویداد دراکولای برام استوکر این شهر است . آیا دراکولا یکی از اربابان حلقه بوده ؟

این مطلب ضمیمه فصل نهم کتاب تماسهای یزدانی خواهد بود .

 

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آتوسا

سلام خسته نباشی از انتظار مردم پس چه وقت ایمیل می فرستید؟[گریه]

mehr01

به احتمال زیاد یا امروز غروب یا فردا صبح بخش جدید برای دانلود ارائه می شود . [لبخند]

بهروز

درود مشتاق و در انتظار نوشتار شما

آرمين

ممنون از لينكي كه گذاشتيد.

مهسا

اول فیلم هاشو نگاه کردم... و عروج انسان رو باور کردم. بعد... کتابهای هابیت و سه گانه اش رو خوندم! بسیاری قسمتها خسته کننده بود...شاید برای من "که از فنتزی انتظار تاثیر فوری دارم!". و بالاخره... سیلماریون رو خوندم... و تسکین یافتم! چون ... به دریافت بیشتر و یکپارچه ام از آنهمه پازل ماجراها کمک کرد. لطفا بیشتر از تالکین و ارباب حلقه ها بنویسید... تا نگرشتان رو بدونم از آن نوع فنتزی...(کنکاش فکری/و/ذهنی فعال شما...متفاوت هست. و نباید دریغش کنید...).

مهسا

قرار نبود بدل بزنید!! برای من فنتزی و فنتزی تالکین مثل یک پروژه هست! تحلیل و نوشتنش سخت! من "خواننده" هستم و شما "نویسنده+محقق". چه انتظاری از من یلاقبا دارید!! فنتزی پیچیده...لایه هایی داره که باید یک به یک باز کرد! تا به جوهره اون رسید! تازه بخاطر مخاطب خوبه که گام به گام سطح پذیرش هم کرد... که این شامل علمی تخیلی هم میشه... با این نگاه...میشه یک پروژه! ( که وقتی زحمتش رو بکشیم خواهید گفت که ای بابا اینها چیه دیگه!!!؟) پس بهتره شما که خبره این کارید خودتون قبول زحمت کنید! گام به گام و پاراگراف به پاراگراف هم قبوله!

منتظر

درود با قدردانی از مهر گرامی به یاد متل کهن افتادم که آنچه عیان است چه حاجت به بیان نظرم را برایتان ارسال می کنم هرچند که میبینم هیچ نمیدانم هرچه بیشتر میخوانم. درپناه ایزد منان همواره پویای حقیقت باشیم. سپاس

مهسا

خب حالا فرض کنیم یکی از ما مخاطبین بخوایم اینطوری که شما میگید بطور جدی - فراتر از یک نظردهی حاشیه ای- چیزی بنویسیم تا بقول شما این من فردی رو به مای جمعی تبدیل کنیم! جاش کجاست!؟ تو همین فسقلی جای فقط تکست نظرات!؟ ----------------------------------- راستی الان یکی از فیلم های هری پاتر رو تو ماهواره نگاه کردم! اینو بگم تا به حال نه همه فیلمهاشو دیدم و نه حتی یک کتاب ازش خوندم! نمیدونم چرا باهاش ارتباط برقرار نمیکنم! نظر شما چیست!؟

مهسا

نمیشه به فنتزی و فنتزی تالکین به مثابه یک پروژه ... تو قسمت نظرات پرداخت! اما در احترام به خواست مهرعزیز فقط چند نکته مقدماتی رو عرض می کنم.... 1- فنتزی، اگرچه سرشار از فیکشن (تخیل) هست... ولی حول یک محور یا یک هسته درونی شکل میگیره! و با اون در ارتباط تنگاتنگ هست! (که توضیحش طولانیه!). 2- برای علمی تخیلی، اون محوریت درعلم شکل میگیره. که هرچه به موقعیت فنتزی بیشتر گرایش پیدا بکنه... (که میشه : ساینس/ آرت/ فیکشن)... غنای بیشتری خواهد داشت! 3- اینکه چطوری تخیل، یک سازمان فکری رو بپذیره و در عین حال در نوسازی اون فعال باشه... اینکه چطوری آدمی مثل تالکین چهارده سال تمام تو فضای داستانش زندگی ذهنی بکنه... و در دنیای عادی تدریس ادبیات انگلیسی فعال هم باشه... و بالاخره به نوشتن اون ذهنیت زندگی کرده داستانش دست ببره.... اینکه چهار کوتولوی داستان چه ارتباط هویتی و درونی با چهار بزرگمرد ماجرا دارند.... اینکه و اینکه و... المانهای فراوان پروژه ایست که میشه براش مایه گذاشت و لذت برد! شاید یه روزی نتیجه این دلبستگی رو تقدیم کنم... شرمنده.