باستان شناسی ممنوعه

 باستان شناسی ممنوعه
http://www.facebook.com/groups/bastanshenasi.mamnooe 

طی دو قرن گذشته ، محققان استخوانها و مصنوعاتی را یافته اند که نشان می دهد کسانی چون ما هزاران هزار سال پیش از ما بر زمین می زیسته اند . اما علم  این حقایق قابل توجه را سرکوب کرده ، نادیده گرفته یا به فراموشی سپرده . چرا ؟

 

زیرا آن‌ها با دیدگاه‌های رایج درباره روزگار باستان و منشاء انسان در تضاد بوده‌اند . پیش داوری‌های فرگشتی که توسط گروه‌های قدرتمندی از دانشمندان به شدت حمایت می‌شود ، کاری کرده که مایکل کریمو و ریچارد تامسون آن را " فیلتر کردن دانش " بنامند . و این فیلتر شدن دانش ، تعمدی باشد یا نه ، ما را با مجموعه حقایق ناتمام بنیادینی برای سرو سامان دادن به نظریاتمان درباره منشاء انسان باقی گذشته .

طبق نظریات مایکل کریمو و ریچارد تامسون ، تصویری از ماقبل تاریخ نصیب ما شده که کاملاً اشتباه است . باستان شناسی ممنوعه اصطلاحی است که برای تغییر ذهنیتِ سخت مستبدانه امروزی به کار گرفته می‌شود . با تجزیه و تحلیل عمیقاً روشنگرانه ، آن‌ها به سراغ تک تک حقایق فراوان متقاعد کننده نابهنگام رفته‌اند . کریمو و تامسون ما را به چالش کشیده و درک مان از سرنوشت ، هویت و منشاء بشریت را به تجدید نظر فرا می‌خوانند . در باستان شناسی ممنوعه همراه با نویسندگان ، سفر روشنفکرانه دلربایی را در پیش می‌گیریم . آن‌ها ما را در کاوش ادبی یک مخزن عظیم دانش پنهانی سهیم می‌کنند که بعد جدیدی به درک سابقه بشری‌مان اضافه می‌کند .

این سفر اکتشافی سراسر پنج قاره و موقعیت‌های کلیدی باستان شناسی را در بر می‌گیرد . موقعیت‌هایی که بعضی از آن‌ها مدت‌هاست که فراموش شده‌اند و برخی مرکز تحقیقاتی اند در حال انجام . طی مسیر ، با بسیاری از چهره‌های شناخته شده و ناشناخته از پیشروان پژوهش‌های ما قبل تاریخی مواجه می‌شویم که همگی آن‌ها رازهای مشترکی در خود دارند .

باستان شناسی ممنوعه ذاتاً مناقشه بر انگیز است و با یکی از بنیادی‌ترین مؤلفه ای علم نوین به مجادله بر می‌خیزد . جهان بینی که موشکافانه بررسی و نگاشته شده است . این نوع باستان شناسی ما را در تقاطع‌های آگاهی قرارمی دهد و تشویقمان می‌کند که در مسیری نوینی از حقیقت نخستین گام‌ها را برداریم .

مایکل کریمو یکی از اعضای پژوهشگر موسسه Bhaktivedanta است . که در تاریخ و فلسفه علم تخصص دارد . پژوهش‌های او طی هشت سال نوشتن در قلمرو باستان شناسی ممنوعه دفاعیه علمی ارزشمندی را مستند نموده . دکتر ریچارد تامسون یکی از اعضاء پایه گذار این موسسه ، مدرک دکترای خود را در ریاضیات از دانشگاه کرنل در شهر ایتاکا واقع در ایالت نیویورک دریافت نموده . او مؤلف کتب علمی و مقالاتی در زیست شناسی فرگشتی است  فعالیت علمی قوی را که در1984آغاز کرد با انتشار کتاب " باستان شناسی ممنوعه " به نهایت خود رسید .

موسسه Bhaktivedanta در 1975 پایه گذاری شده و مرکزی است که به مطالعات پیشرفته در مورد طبیعت و خاستگاه حیات و کیهان در پرتوی ادبیات کهن کتاب ودای هندیان اختصاص داده شده .

http://www.forbiddenarcheology.com

http://www.mcremo.com

 

/ 6 نظر / 6 بازدید
zohal

با سلام تشکر از زحماتت جناب مهر تشکر از این که ذهن کنجکاو و جستجوگر دوستان را هر چند یک بار با اطلاعات تازه تغذیه می کنی [گل][لبخند] ممننننننننننننننننون

M.M

سوالی که پیش میاد اینکه اگر تمدن های بسیار کهن روی زمین بودن و لابد پیشرفتهایی هم داشتن ، باید از منابع زمین استفاده می کردن مثل نفت و ... و آثاری هم باقی می موند. فرضا تصور کنید تمدن حال حاضر از بین بره آیا اثرات کارهایی که روی زمین شده در آینده قابل پیگیری نیست ؟ به نظر من این تمدن روی زمین نبوده و بعذا به زمین منتقل شده. مهر عزیز خسته نباشی.

samira

تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است

آشنا

با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر به خاطر ترجمه های خوبتون. می خواستم اگه ممکنه ترجمه کتاب "باستان شناسی ممنوعه" رو هم بزارین.

آشنا

سلام. من فکر می کردم کتابایی که اینجا واسه دانلود میذارین رو خودتون ترجمه میکنید، خیلی بد شد. میدونین آخه من دارم راجع به این موضوع تحقیق می کنم، ولی منابع فارسی علمی و معتبری نتونستم گیر بیارم... میتونم از شما خواهش کنم نسخه انگلیسی این کتاب رو برای من ایمیل کنید؟ واقعا ممنون میشم اگه این کارو بکنین.

آشنا

خاص رو خوب اومدین. کاملا مشخصه :-) به هر حال ممنون ازتون.