فصل پنجم سفرهایی به گذشته اسطوره ای /ناهمخوانی های موزه قاهره /

 

فصل پنجم سفرهایی به گذشته اسطوره ای

ناهمخوانی های موزه قاهره
متاسفانه در نسخه قبلی عکس تندیسک خوفو جا مانده بود که در این نسخه جای داده شد . علاقمندان می توانند برای در اختیار داشتن نسخه کامل تر این لینک را دانلود کنند .

لینک دانلود :
http://s1.picofile.com/file/7633533545/OOPS_IN_THE_cairo_MUSEUM_farsi.pdf.html

OOP مخففی است فراهم آمده از حروف اول " Out Of Place"
( به معنی بیجا و بی مورد و ناهمخوان . م ) عبارتی که برای اشیاء باستانی که به دوره ، مکان و فرهنگی که آن شی ء را در آنجا یافته اند تعلق ندارد به کار می رود . آثار باستانی ناهمخوان به واقع وجود دارند . اشیاء فیزیکی که وجودشان را نمی توان انکار کرد در عین حال که آنها اشیاء ی هستند که نمی بایست وجود داشته باشند چون احتمال وجود شان ممکن نبوده . آنها با هر معیاری ناهمخوان هستند .


بقیه ناهمخوانی ها به همین شکل طبقه بندی می شوند زیرا برخی از کارشناسان به سادگی احساسشان به آنها می گوید که آن شی ء " متعلق به این دوره نیست " زیرا آنهابا اصول مسلم برقرار شده همخوانی ندارند . پس به این و آن دلیل آنها در آنجا ناهمخوان به حساب می آیند و فقط مایه شرمساری هستند . اگرچه نباید هرگز پیدا می شدند اما آنها در آنجا هستند ! دسته بندیهای ناهمخوان هرچه که باشند برای آثار باستانی یک موزه معضل به حساب می آیند .

با چنین اشیاء مایه شرمساری چه باید کرد ؟

/ 2 نظر / 3 بازدید
حامد

بسیار عالی.خصوصا این یکی هم جالبهhttp://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_ciencia/flyingobjects22_01a.jpg راستی بین کتابات یه کتاب اصلی غایبه.تاریخچه زمین واقعا ارزششو داره و میشه گفت بقیه کتابهارو قابل فهم میکنه

حامد

سلام دوباره دوست خوبم. این لینک رو ببین http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/anunnaki/anu_13a.htm