/ 9 نظر / 4 بازدید
mehr01

خوب دوباره با آرمانهاي سچين تجديد بيعت كرديم !

shahab

ممنون من که نمیدونم جواب اینهمه زحمت و درک بالای سهیم کردن مخاطب رو چطوری بدم! (شما میدونی؟).

سهیل

http://www.khabaronline.ir/news-151520.aspx فرضیه نوآم چامسکی تایید شد

myosote

در مورد پاورقی صفحه ی هجده در این فصل و تعیین کتره ای سن بلوغ برای زنان(که در هر سال تحصیلی برای دختران محصل 9 ساله جشن گرفته می شود)،دلمان نیامد این نکته را اضافه نکنیم که؛اندام تولید مثلی ماده شامل یک جفت تخمدان،رحم،فالوپ،واژن و ... تا ده سالگی به حالت نارس هستند.در سال های بعدی است که هورمون های ترشح شده از غده ی هیپوفیز باعث بزرگ شدن آن ها و رشد غدد پستانی می شوند.پس از این تغییرات است که نخستین عادت های ماهانه ی جنس ماده در سن سیزده سالگی آغاز می شود.هرمون های تخمدانی با هرمون های هیپوفیزی برهمکنش دارند و برآیند این ارتباطات تاثیر بر مخاط رحم و شکل گیری چرخه های ماهانه است که حدود 28 تا 30 روز به طول می انجامند و سلول تخم در اواسط این چرخه از تخمدان خارج می شود که ممکن است بارور شود و یا نشود که اگر لقاح انجام نگیرد خونریزی دوره ای مشاهده می شود.بنابر این ادعای علمی که حاصل تحقیقات دانشمندان عرصه ی بیولوژی است،سن بلوغ را می توان 13 سالگی در نظر گرفت.

myosote

این را برای آن عده ای گفتیم که می پندارند: در پس همه ی احکام دینی یک دلیل عقلی وجود دارد و اجرای آن ها به نفع ماست،که اگر آن را در نمی یابیم علت در فهم کج ماست نه حکم کج آن ها.

منتظر

درود با قدردانی از مهر عزیز به مانند این است که این مطالب را پیشتر خوانده باشم یا دیده باشم. دوستت دارم درپناه ایزد منان همواره پویای حقیقت باشیم سپاس

رضا

منشا خدا همین سه فصل بود؟

ارس

نتوانستم دانلود کنم.با تشکر ==>ارس

ارس

نتوانستم دانلود کنم.با تشکر ==>ارس