ترجمه دیباچه کتاب منشاء خدا

 

 The Origin of God

منشاء خدا

اثر :

لارنس گاردنر

دیباچه

اگر کتابهای مقدس هرگز نوشته نشده بودند ، از هیچ منبع اولیه دیگری
می توانستیم در مورد خدا آگاه شویم ؟

ایمان به یک خدای مذکر در یهودیت ، مسیحیت و اسلام ، رد پایش می تواند به حدوداً بیش از 2500 سال پیش بازگردد ،وقتی که کتاب مقدس عبرانی ، پیدایش ، در ششمین قرن پیش از میلاد تدوین شده بود . محتوای داستان پیدایش به روشنی نشات گرفته از سنتی باستانی تر . اما در سطح آن ، شواهد مستند دیگری از هر منبع وابسته به فرهنگی یکتا پرست دررابطه با این خدای منحصر به فرد از قبل از این تاریخ نداریم . سراسر هزاره بعد از آن ، مطابق نخستین مذاهب سه گانه مبتنی بر تک خدایی ، تصویری از خدا ارائه شده اندکی متفاوت . اما با وجود اینکه دگرگونی آشکاری در خدا شناسی مشاهده می شود ، با این حال معمولاً این باور در هر سیستم عقیدتی حفظ شده است که خدای بخشنده ونیک اندیش حامی پیروانش است . اما متناقض با این حکم ، همین پیروان در طول اعصار در معرض سلسله ای از مصائب و بلایای دائمی بوده اند .

لینک دانلود

http://www.mlfat4arab.com/on1qdfq6002o/INTRODUCTION-persian.pdf.html

روی گزینه free dowanlod کلیک کنید و سپس به انتهای صفحه بروید تا زمان انتظار دانلود تمام شود بعد روی گزینه فعال شده زیر ثانیه شمار کلیک کنید تا فایل دانلود شود .

 

 

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mehr01

کار تمام شده اما متاسفانه با مشکل آپلود مواجه شدم [ناراحت]

myosote

چندی پیش طرحی درمدارس کل کشور کلید خورد که در آن هر روز صبح قشر میلیونی دانش آموزان در زمان انجام مراسم صبحگاهی،چند صلوات برای یک سری آقایان «حاضر» و «غایب» سرمی دادند،به این ترتیب روزانه چندین میلیون صلوات نثار افراد نام برده می شد.هنگامی که مهر عزیز به من پیامکی(به قول یک آقای عادلی)داد و خواندم که نوشته:"کار تمام شده اما مشکل آپلود دارم"،با خود گفتم آیا این «مذهبی»،«روحانی» و خوش بینانه تر «انسانی» است که فردی اینچنین شب و روزش را برای مخاطبین ندیده اش بی هیچ چشم داشت و تنها از روی روحیه ی «آگاهی گستری» بگذارد،و عاقبت اینچنین درگیر بدوی ترین حقوق انسانی خود باشد؟.بنابرین اگر موافق باشید،در حرکتی نمادین،هرچقدر هم کمدی باشد «پروژه ی لعن» را همینجا کلید بزنیم.کافیست در هر بار مراجعه به این وبلاگ با صدایی ملایم چند تکفیر به جای آورید،به هر حال دست ما بسته است می دانید که ما باکرگانیم که «شوهری پیر» هیچگاه به بسترمان نغلتید،آنسان که «آقایانی» را بارها عنایتمند کرد.

رامتين

آدرس جديد وبلاگ دنياي اسرار آميز http://ufolove.blogbroad.com/ اين دفعه يك هاست تايلندي انتخاب كردم.احتمالا تا حالا اسم اين ميزبان هم به گوششون نخورده.ولي هر كسي ميخواهد وبلاگ بزند سري به اين سايت بزند.تمام امكانات wordpress.org را به رايگان در اختيار داريد.

رامتين

به اين آدرس هم ميتوانيد مراجعه كنيد. http://ufolove.tk/

myosote

در صورت وجود مشکل در دانلود،شاید بتوانید از لینک زیر استفاده کنید: http://myshare.ir/download.php?file=fhvnije6goih2049qk69.pdf

دوستدار شما

با تشکر دانلود شد.

لیندا

کتاب جالبیه ممنون و خسته نباشیددر ضمن بلاخره به فندق شکن و... مجهز شدم [چشمک]

مهدی محمدی

سلام دست شما درد نکنه درباره صحبت دوست عزیز myosote : اگر اینگونه فکر و عمل کنی تو هم فرقی با آقایان! نداری هرکسی به تو بدی کرد تو خوبی کن تا تو انسان بودن خود را و او .... خود را به رخ کائنات بکشد شاد باشید

myosote

@ Dear Mehdi Mohammadi هرچند جوابیه و بیانیه دادن در این وبلاگ رسم نیست و خود نیز به عنوان همکار و همسنگر کوچک مهر عزیز معتقد به آن نیستم،اما گویا «پروژه ی لعن» که مصداق فانتزی و بصری آن را در خیابان های شهر می بینیم،نیاز به مقداری شفاف سازی داشته که به طریقت زیر آن را انجام می دهم: عابدی گذر همی کرد،سگی بر سر راه پدیدار گشت و موضع بگرفت،عابد به رعشه افتاد لیکن دعا خواندن پیشه کرد بلکه بلای سگ رفع گردد،سگ جست و گلوی عابد بدرید و کار تمام ساخت.زبان سگ درنده دعا و سخن نغز نیست،«چوب» است. من بشینم/تو بشینی/آنچه در می آید پدر هر دوی ماست. و سپاس از آن توست!

mehr01

اكنون مي توانيد زندگي پرماجراي "جوآن گرانت " نويسنده كتاب " فرعون بالدار " را در وبلاگ وضعيت رويا مطالعه كنيد .